O firmie

Ligustr Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Tomasz Pierzkała

Witamy wszystkich miłośników roślin.


Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Tomasza Pierzkały jest kontynuacją rodzinnej pasji szkółkarskiej, której korzenie sięgają kilku pokoleń. Obecne gospodarstwo powstało w 1993 r., zainicjowane zakupem 25 ha ziemi. Początkowo pod szkółkę przeznaczono 2 ha. Zakres produkcji opierał się głównie na gatunkach lasotwórczych i ozdobnych. Głównym odbiorcą uprawy szkółkarskiej były firmy, które bezpośrednio zlecały produkcję.

Od samego początku nasza działalność opiera się na solidnych fundamentach: tradycji i doświadczeniu oraz determinacji w podejmowaniu nowych wyzwań. Szkółka przez wszystkie lata swego istnienia była sukcesywnie powiększana i rozwijana w kierunku wyposażenia gospodarstwa w nowoczesne maszyny i urządzenia. Przełomem był 2005 rok, który zapoczątkował szerokorozumianą transformację. Specjalizacja uprawy, ukierunkowanie produkcji na główny gatunek oraz szeroki wachlarz inwestycji przyczynił się do jej dynamicznego rozwoju.

Gospodarstwo współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i doradczymi. Wymiana doświadczeń z innymi przedstawicielami branży szkółkarskiej i ogrodniczej, uwzględnianie opinii
i uwag klientów, w połączeniu z profesjonalizmem personelu pozwala, na ciągłe podnoszenie standardów zarówno w procesie produkcji jak i w obsłudze wszystkich kontrahentów.
Ligustr Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Tomasz Pierzkała Głównym gatunkiem produkowanym w Gospodarstwie Rolno-Szkółkarskim Tomasza Pierzkały stał się Ligustr zimozielony (Ligustrum vulgare atrovierens). Asortyment produkowanych roślin jest na bieżąco poszerzany, w celu zaspokojenia potrzeb najbardziej wyrafinowanych klientów. Zastosowanie najnowocześniejszych technik produkcji, nawożenia wraz z użyciem specyficznych środków ochrony roślin i stymulatorów wzrostu pozwala na uzyskanie bezkonkurencyjnych sadzonek o najwyższej jakości.
W stałej ofercie gospodarstwa znaleźć można:

  • Tawułę van Houtte`a (Spriaea x vanhouttei),
  • Dereń złoto kory (Cornus stolonifera Flaviramea),
  • Dereń biały (Cornus alba),
  • Pęcherznicę kalinolistna (Physocarpus opulifolius)
  • Forsycja (Forsythia vahl)


Stwórz swój wymarzony żywopłot w jeden dzień

Najlepszym dowodem potwierdzającym jakość naszych sadzonek są pozytywne opinie (kilka z nich zostało przedstawionych poniżej), które zostały wystawione przez wielu odbiorców naszych produktów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową stroną internetową oraz atrakcyjną ofertą skierowaną do klientów hurtowych i indywidualnych.

Życzymy udanych zakupów i pięknych żywopłotów.

Ligustr Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Tomasz Pierzkała


Komentarze i opinie naszych klientów
Gospodarstwo w liczbach


Ligustr Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Tomasz Pierzkała

0

Lat na rynku
Ligustr Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Tomasz Pierzkała

0

Hektarów upraw
Ligustr Gospodarstwo Rolno - Szkółkarskie Tomasz Pierzkała

0

Zadowolonych klientów